Питання та відповіді
Ми зібрали найчастіші питання наших кліентів та надали відповіді на них
Відбілювання зубів - як це відбувається і чи безпечна ця процедура?
Відбілювання зубів – стоматологічна процедура зміни відтінку зубної емалі, відноситься до області косметичної стоматології. Відбілювання апаратом Beyond Polus — це технологія активації молекул перекису водню з використанням світла галогенової лампи та восьми світлодіодів. В сукупності вони дають холодне світло, яке під час відбілювання не підвищує температуру твердих тканин зуба. Ця процедура є безпечною та ефективною в незалежно від будови твердих тканин зуба дасть відбілюючий ефект від 2 до 8 тонів. Таким чином, відбілювання апаратом Beyond Polus можна вважати преміум-класу. Апарат Beyond Polus в процесі відбілювання термічно не впливає на зуби та при цьому досягається результат, який вам сподобається. Крім того, наявність різних режимів дає змогу їх комбінувати між собою, що допоможе досягти максимально ефективного результату.
Етапи процесу відбілювання зубів апаратом Beyond Polish:
• Під час першого відвідування пацієнт отримує консультацію стоматолога, лікар проводить збір анамнезу, дізнається чи немає протипоказань для проведення цієї процедури.
• Наступним кроком є гігієна порожнини рота. Сюди відносять, ультразвукове очищення зубів.
• Стоматолог ізолює м’які тканини ротової порожнини ретрактором та ясна рідким кофердамом. На зуби наносять спеціальний гель, в якому міститься окисник, і вмикають лампу. Лікар визначає кількість циклів, інтенсивність світлового потоку та кількість хвилин, необхідних для досягнення максимального результату. Після процедури потрібно ретельно змити гель та обробити емаль спеціальним ремінералізуючим лаком.
Рекомендації: після процедури протягом 2-х днів потрібно дотримуватися білої дієти, не вживати їжі та напої які містять барвники та уникати куріння.
Чи можно лікувати зуби під час вагітності?
Сучасні пломбувальні матеріали є гіпоалергенними, нетоксичними і тому безпечними для матері та її дитини
Анастезія вагітним
В залежності від триместру вагітності є періоди, коли можна лікувати зуби з анестезією, а є – коли не можна (якщо це не є невідкладним станом). Далі розберемо детальніше:
Перший триместр (1-12 тиж.)
Саме у цьому періоді вагітності у дитини закладаються життєво важливі органи, та організм матері зазнає значних змін, тому ми надаємо перевагу малоінвазивним методам лікування.
Які види лікування ми можемо запропонувати у цей період: професійна гігієна, лікування поверхневого та середнього карієсу без знеболення.
Другий триместр (13-24 тиж.)
Це найбезпечніший період для мами і дитини. Тому якщо є якісь планові роботи, їх краще перенести на саме цей період.
Третій триместр (25-до нар.)
Лікування зубів у цей період проводиться лише за наявності невідкладних станів, так як організм матері вже і так достатньо виснажений, і в цей період підвищується проникність інтраплацентарний бар’єр. Тому все планове лікування краще проводити після народження дитини.
Чи обов'язково лікувати карієс на початковій стадії, якщо зуб не болить?
Це залежить від підходу людини до власного здоров'я. Хтось чистить зуби, а хтось їх лікує. Те ж саме з карієсом. Однозначно карієс практично ніколи не болить. Дуже рідко людина скаржиться на зуб, уражений карієсом. Тому лікувати його краще на початковій стадії, коли він поверхневий і не дійшов до нерву - щоб не запустити і не піддавати додатковому лікуванню, тому що потім буде і складніше, і довше, і дорожче. Для діагностики прихованого карієсу важливо відвідувати стоматолога для профілактичного огляду раз на півроку.
Як зрозуміти, коли зуб потрібно видаляти, і коли ще можна лікувати?
Показань до видалення зуба може бути дуже багато - всього їх налічується більше 20. Тому вирішувати, видаляти зуб або залишати, повинен компетентний лікар-стоматолог.
Чи обов'язково видаляти зуби мудрості?
Якщо зуби мудрості прорізалися рівно, не турбують вас, беруть участь в акті жування і стикаються з зубами, то видаляти їх не варто. У зворотній ситуації це є приводом для видалення.
Чи працюють зубні пасти з ефектом відбілювання зубів?
На ринку представлено чимало різновидів зубних паст - всі вони відрізняються за своїм складом, ефективності відбілювання і стійкості кінцевого результату. Будь-які відбілюючі зубні пасти працюють за принципом впливу на зубну емаль за допомогою особливих компонентів. Результатом цього стає її освітлення на один або кілька тонів. При цьому активні речовини розчиняють пігментні плями, видаляючи темний наліт з зубів. В одних пастах в якості відбілюючих використовуються абразивні компоненти (оксид кремнію, дикальцийфосфат), в інших - хімічні речовини (перекис водню, наприклад).
Розмір абразивних частинок буде впливати на якість відбілювання та його делікатність. Більш дрібні частинки в складі такої пасти м'яко полірують зуби, тоді як більші активніше впливають на емаль, що може викликати її витончення. Відзначимо також, що не варто застосовувати відбілюючи пасту людям з каріозною пошкодженням зубів, штучними коронками або брекетами. Це зробить тон нерівномірним.
Про що може говорити наліт на язиці?
Язик - це м'язовий орган, вкритий слизовою оболонкою. Від його будови залежить кількість скупчуються на ньому бактерій. Вони і є причиною появи нальоту на язиці і неприємного запаху з рота. На передній частині язика нальоту менше - вона очищається під час руху в ротовій порожнині. Задня частина стикається тільки з м'яким небом. Саме тут бактерій накопичується найбільше, тому наліт на корені язика товщий. Зловживання алкоголем, куріння, неправильне харчування, інфекції, хронічні захворювання створюють ідеальні умови для розмноження бактерій.
Від чого може виникнути рухливість зубів і як цього уникнути?
Подібні проблеми виникають у багатьох людей, особливо в літньому віці. Причиною може бути періодонтит, пародонтит або травматичні ураження щелепи. При цих захворюваннях порушується зв'язок між тканинами ясен і кісткою, що призводить до розхитування зубів. Також зуби стають рухливими при: глибокому прикусі, курінні, стресі, сильному навантаженню на поверхню зубів, захворюваннях щитовидної залози, механічних травмах. Симптомами є зубні відкладення, підвищення в'язкості слини і біль під час прийому їжі.
Яку щітку вибрати - електричну, ультразвукову або звичайну?
Подібні проблеми виникають у багатьох людей, особливо в літньому віці. Причиною може бути періодонтит, пародонтит або травматичні ураження щелепи. При цих захворюваннях порушується зв'язок між тканинами ясен і кісткою, що призводить до розхитування зубів. Також зуби стають рухливими при: глибокому прикусі, курінні, стресі, сильному навантаженню на поверхню зубів, захворюваннях щитовидної залози, механічних травмах. Симптомами є зубні відкладення, підвищення в'язкості слини і біль під час прийому їжі.
З чим може бути пов'язана підвищена чутливість зубів?
Існує безліч причин розвитку підвищеної чутливості зубів, які включають:

1) Стирання зубної емалі в результаті використання зубної щітки з жорсткою щетиною або занадто інтенсивної чистки зубів щіткою;

2) Ерозія емалі зуба, викликана впливом продуктів і напоїв з високим вмістом кислих речовин;

3) Ерозія емалі зуба, викликана булімією або гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ);

4) Опущення ясна, яке викликає оголення кореня зуба.
Які бувають вініри і як їх вибрати?
Вініри - це керамічні накладки на передню групу зубів. Ще їх називають Люмініри або ультранірами - тут різниця лише в товщині накладки і кількості обточеної емалі зуба. А композитні вініри, вінірінг, компонуються - це реставрація передньої групи зубів пломбувальними матеріалами. Практичний і естетично гарніше, безумовно, керамічні вініри, але вибір залежить ще і від клінічної картини і побажань пацієнта.
Як доглядати за вінірами?
Так само як і за своїми зубами. Не можна забувати про професійну гігієну раз на півроку. Краще відмовитися від шкідливих звичок - сюди ж включимо звичку кусати горіхи або відкривати зубами пляшки. Потрібно вибирати якісні засоби для гігієни порожнини рота, правильно чистити зуби і користуватися іригатором.
Чи існують протипоказання для установки вінірів?
Так, до них можна віднести наявність карієсу і його ускладнень, захворювання ясен (пародонтоз і пародонтит), бруксизм, тобто, скреготіння зубами, і деякі види неправильного прикусу (наприклад, прямий прикус).
Які бувають брекети і з чого їх роблять?
Для вирівнювання зубного ряду існує два способи. Перший - це установка брекетів. Вони бувають металеві, сапфірові, керамічні та пластикові. Можуть розташовуватися як з зовнішньої, так і з внутрішньої поверхні зубів.
Другий варіант - це носіння пластикових капи. Вони прозорі і дуже зручні в застосуванні, але, на жаль, не в кожному клінічному випадку підходять.
Як правильно чистити зуби з брекетами?
Необхідно робити професійну гігієнічну чистку у лікаря-стоматолога, регулярно користуватися іригатором і дотримуватися гігієни порожнини рота за допомогою ортодонтичної зубної щітки, монопучкової щітки і йоржиків для міжзубних проміжків.
З чим може бути пов'язана кровоточивість ясен?
Причин кілька, і їх можна розділити на групи:
1) захворювання ясен (пародонтит, гінгівіт);
2) гормональні порушення;
3) нестача вітамінів C, P, B12, фолієвої кислоти;
4) застосування медикаментів (ліки, здатні знижувати згортання крові);
5) погана гігієна порожнини рота;
6) загальні захворювання організму.
Як часто потрібно використовувати ополіскувач для рота?
Ополіскувачі - це додатковий засіб гігієни, а частота їх використання залежить від складу і рекомендацій виробника. Важливо звертати увагу на антибактеріальні компоненти в складі - наприклад, хлоргексидин. Тривале застосування таких ополіскувачів викликає пожовтіння емалі і дисбактеріоз порожнини рота.
Чи обов'язково видаляти зуби мудрості?
Якщо зуби мудрості прорізалися рівно, не турбують вас, беруть участь в акті жування і стикаються з зубами, то видаляти їх не варто. У зворотній ситуації це є приводом для видалення.